Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Korkové podlahy – výhody a vlastnosti

Materiál, struktura i barva podlah určí celkový dojem z interiéru, ale ovlivní i komfortní bydlení. Správně zvolená podlaha místnost rozjasní, přidá pocit útulnosti, navíc ušetří náklady na vytápění, zjednoduší údržbu. V čem jsou výhody korkové podlahy a do jakých prostor je nejvhodnější?

Antistatický efekt a skvělá odolnost

Korek je ryzí a čistě přírodní materiál. Svou barvou odráží příjemné odstíny od světle béžové, přes teple hnědou až po stopy šedé, v konkrétním designu umí nabídnout jak jednotnou plochu, tak jemné vzory nebo splývání více odstínů. Ve výběru designu tak vyhoví všem stylům bydlení.

Hlavní předností jsou však antistatické vlastnosti a chemická neutralita. Povrch zabraňuje usazování prachu, a dokonce i omezuje tvorbu plísní, současně v dokonale hladkém povrchu usnadňuje zametání i stírání. Je naprosto ideálním typem pokládky pro alergiky, i pro domácnosti třeba s domácími mazlíčky, prostě všude tam, kde je třeba udržet maximální pořádek.

Perfektní i pro podlahové vytápění

Další výhodou korkových podlah je pružnost. Pochůzka je velmi příjemná i bosou nohou, korek má skvělé tepelně izolační vlastnosti, krom toho, že tlumí dopady a šetří vaše klouby a páteř, ještě navíc dodává pocit hřejivosti. Izolační vlastnosti se dobře zúročí i v kombinaci s podlahovým vytápěním, korek teplo účinně akumuluje a rovnoměrně uvolňuje do interiéru. Velmi dobře izoluje také hluk.

Snadná pokládka i možnost podlahu zušlechtit

Pokládka je zvládnutelná svépomocí, samozřejmě odborná firma ji provede pro vás pohodlněji a rychleji. Stačí připravit dokonale vyrovnaný podklad, podlaha se lepí. Následně je možné povrch podlahy ještě zušlechtit nátěry kvalitního laku. Ten podlahám přidá na odolnosti vůči mechanickému poškození, ale zvyšuje i odolnost vůči vodě.

Udržitelné materiály – plus pro přírodu

Korkové podlahy skvěle vypadají, navíc vás o výběru přesvědčí snadnou údržbou, dlouhou životností i mimořádnou tepelnou a zvukovou izolací. Pokud vám záleží i na dopadu na životní prostředí, pak i zde je korek naprosto ideální volbou. Korek patří mezi udržitelné zdroje, podlahy se vyrábí z kůry stromů, která se přirozeně obnovuje, a i její likvidace je šetrná vůči životnímu prostředí.

Nechte si představit výhody korkové podlahypodlahovém studiu. Krásně působí v bytě a je doslova skvělou volbou pro interiér dětských nebo studentských pokojů. S úspěchem jí vybavíte i kuchyně nebo otevřené obývací pokoje. Snadná údržba vás přesvědčí i o pokládce v interiérových chodbách. Díky dobré odolnosti je vhodná i pro kanceláře, je častou volbou podlahových krytin i v mateřských školách nebo obdobných zařízení.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Korkové podlahy – výhody a vlastnosti - jižní Čechy, Podlahy Hajný