Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dřevěné podlahy jsou nadčasově elegantní, mají skvělé zvukově i tepelně izolační vlastnosti, poměrně snadno se udržují a mají velkou odolnost vůči mechanickému poškození. Přesto vlivem let, používání, třeba i vlivem vlhkosti a nesprávné péče nebo zanedbáním mohou ztratit původní krásný vzhled a vyžádají si renovaci. Co vás při renovaci podlahy čeká?

Renovace se není třeba bát – časově ani finančně

Jako první je třeba upozornit, že opravdu kvalitní a řádnou renovaci je lepší přenechat odborné firmě. I přes zručnost budete muset pořídit speciální brusky, zorientovat se v nabídce tmelů, vosků, laků a olejů a práci si postupně spíš přiděláte, než ušetříte.

Nechte renovaci na odbornících

Odborník veškeré vybavení má k dispozici, a navíc pracuje se zkušeností. Může vám doporučit a zajistit vhodný postup, dokáže předejít zbytečně hlubokému zbroušení, pracuje efektivněji a následně použije takové prostředky, které vaší podlaze nejen vrátí původní barvu a jas, ale ještě ji i v dlouhodobém horizontu účinně ochrání.

Podle stavu poškození a opotřebení se podlaha v celé ploše postupně zbrušuje. Počet brusů se volí tak, aby došlo k dokonalému sjednocení podlahy. Vynechat se nesmí ani špatně dostupná nebo členitá místa. Brousí se hrubým pásem a postupně přechází až k jemnému opracování.

Následně se podlaha tmelí a vyspravují se hlubší rýhy nebo poškození. V této fázi je také možné vyměnit jednotlivá prkna. Po této práci je třeba celou podlahu velmi pečlivě očistit.

Vraťte podlahám dokonalý vzhled, vybrat můžete mat i lesk

Finálová úprava ovlivní vzhled. Vybírat je možné laky i oleje nebo vosky. Každý prostředek nabízí trochu odlišné vlastnosti a výhody. Možné je podlahu nejen účinně impregnovat a chránit, ale také ji dodat lesk nebo mat, případně ji barevně tónovat.

Olej povrch podlahy neuzavře, pouze impregnuje. Lak povrchu dodá vyšší odolnost vůči opotřebení a nečistotám. U laku můžete volit mat nebo lak.

Dřevěné podlahy jsou skvělou volbou pro obytné místnosti, ale i kanceláře nebo reprezentativní prostory. Dřevo má velkou výhodu v dostatečné pevnosti a odolnosti, a hlavně v možnosti opakované renovace. Odborná firma si s renovací poradí snadno a poměrně rychle a výsledkem vás velmi mile překvapí.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Renovace dřevěných podlah České Budějovice - jižní Čechy, Podlahy Hajný